Ondřej Labaš

Ondřej Labaš

Fotograf přírody

Ondřej Labaš

O mně

Narozený roku 2003 ve městě Krnov, ležící v předhůří Hrubého Jeseníku. Už odmala jsem projevoval zájem o přírodu, který ve mně vyvolal jak můj děda, který pocházel z malé vesničky uprostřed slovenské divočiny, který mě učil kreslit a vyřezávat, tak mí prarodiče z Jesenických hor a má maminka. S nimi jsem od malička chodil na výlety po horách. Na horách jsem také začal poprvé fotografovat. Prvně na kinofilm a od roku 2016 na digitální fotoaparát. Od té doby jsem své dětství a dospívání trávil dny a noci sám na horách v hlubokých lesích a snažil se přežívat vedle divokých zvířat…

Hrubý Jeseník

Jeseníky jsou mým domovem a prakticky mě vychovaly. Už od mala jsem po nich chodil a od svých 13 let jsem na nich sám trávil veškerý volný čas. Strávil jsem na nich stovky dní a nocí, kde už mi pomalu kamzíci byli bližší jak má rodina a kamarádi a z těchto chvil vzniklo i spousta fotografií. 

Karpaty

Před asi 15 lety jsem ještě jako dítě měl sen, jak jsem stál na břehu řeky a k té řece přišel medvěd, nebál jsem se, strašně mě fascinoval. 12 let poté jsem prožil svůj sen při mé první expedici do Karpat a od té doby se sem neustále vracím. Strávil jsem zde už přes sto nocí, viděl desítky medvědů a měl ty nejdivočejší zážitky z přírody.